۱۳۹۵/۰۷/۱۸
استاندار:

مسایل صنفی را باید با همدلی و همکاری رفع کنیم

استاندار خراسان شمالی در نشست رؤسای اتاق های اصناف شهرستان ها و اعضای هیئت رییسه اتاق اصناف این استان بر رفع مسایل صنفی و مشکلات اصناف و بازار با همدلی، همکاری و بررسی مسایل از درون اصناف تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، رؤسای اتاق های اصناف شهرستان ها خراسان شمالی و اعضای هیئت رییسه اتاق اصناف این استان به همراه مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت استان صبح امروز با استاندار دیدار و درباره مسایل و مشکلات اصناف استان با وی گفتگو کردند.
مبارزه و مقابله با قاچاق کالا به طور عادلانه  و در شآن و جایگاه اصناف، ساماندهی فروشگاههای خانگی، مجازی و سیار که اغلب بدون مجوز و پروانه فعایت می کنند، رفع مشکل بیمه تامین اجتماعی واحد های صنفی که کارفرمایان ان ها همسرشان هستند، احداث، راه اندازی و تامین زیرساخت های شهرک های صنفی برای اصناف آلاینده، عدالت در دریافت مالیات و معافیت های مالیاتی و همچنین توصیه و الزام خرید ادارات،  مدیران و مسئولان دولتی استان به خرید از فروشگاه ها و اصناف داخل استان برای حمایت از آن ها از جمله مواردی بود که رؤسای اتاق های اصناف شهرستان ها با استاندار و معاون هماهنگ کننده امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری، در میان گذاشتند و درباره آن ها به گفتگو نشستند.
استاندار خراسان شمالی در این نشست ضمن دعوت از همه مردم استان، اصناف و بازاریان استان نیز دعوت کرد تا در اجلاسیه 3000 شهید استان که از 24 تا 27 مهر ماه امسال برگزار می شود شرکت کنند و حضور فعال داشته باشند.
محمد رضا صالحی درباره حل موضوع فروشگاه های زنجیره ای، اینترنتی و مجازی که بر فروش و درآمد اصناف استان تاثیر گذار بوده اند و موجب اعتراضات آن ها شده اند، اظهار داشت: فروشگاه های زنجیره ای در دنیا و در سطح کشور ما در حال توسعه و گسترش هستند و با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت هم فعالیت می کنند بنابراین مسایل پیرامون این موضوع را باید با همدلی، همکاری و از درون رفع کنیم و نمی توان با همه چیز برخورد ومقابله کرد.
وی افزود: مبارزه و مقابله با کالاهای قاچاق و بدون مجوز توسط فروشگاه های مجازی و اینترنتی نیز از طریق پلیس فتا پیگری می شود و نباید این موضوع باعث شود اصناف هم خود را برای فروش کالای قاچاق توجیه کنند.
استاندار دستور داد تا برای خروج اصناف آلاینده از شهر ها به شهرک های احداث شده نیز به طور تدریجی عمل شود و در این خصوص تصریح کرد: اصناف آلاینده نباید انتظار داشته باشند که شهرک های صنفی که برای آنها احداث می شود به طور کامل و برای همه آن ها آماده باشند و همه آن ها همزمان به شهرک ها منتقل شوند و این به هیچ عنوان اماکن پذیر نیست، بلکه باید به طور تدریجی نسبت به خروج آن ها از شهر اقدام کرد.


منبع : روابط عمومی
تعداد بازدیدها : ۱۵۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده