۱۳۹۵/۰۷/۱۵

استاندار خراسان شمالی با صدور پیامی ۱۵ مهرماه روز ملی روستا و عشایر را تبریک گفت

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی ،محمد رضا صالحی با صدور پیامی روز ملی روستا و عشایر را به روستائیان و عشایر ،شوراهای اسلامی روستا و دهیاران استان تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
روستا به عنوان یکی از مراکز اولیه و مهم تمدن بشری، رکن اساسی حفظ توان اقتصادی و پشتوانه استقلال سیاسی و امنیتی کشور محسوب می شود.
با توجه به محوریت فعالیتهای کشاورزی در روستاها و تامین مواد غذایی مصرفی توسط آنها ،در بسیاری از کشورها، توسعه روستائی به مثابه راهبردی با اهمیت برای تامین نیازهای اساسی و توزیع بهینه منافع ناشی از توسعه ملی تلقی شده که این مساله  نقش بسیار مهمی درخودکفایی و پیشرفت کشور ایفا می کند.
در دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مناطق روستایی و ارتقای شاخص های توسعه پایداردر روستاها از جمله اولویتهای اساسی می باشد که در این مسیر با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی  و توسعه فضای کسب و کار در روستاها علاوه بر افزایش درآمد روستائیان ،انگیزه برای ماندگاری مردم درمحیطهای روستایی نیز فراهم شده است.
اینجانب 15 مهرماه روز ملی "روستا" را به روستائیان و عشایر عزیز، ،شوراهای اسلامی روستا و دهیاران استان تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم با توجه به ظرفیتها و پتانسیلهای ارزشمندی که روستاهای خراسان شمالی در بخشهای مختلف کشاورزی ،دامپروری ،صنایع دستی و بویژه بخش گردشگری وجود دارد، بتوانیم با  مشارکت روستانشینان عزیز استان شاهد ارتقای شاخص های توسعه پایدار  و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر روستاهای استان باشیم.
محمد رضا صالحی
استاندار خراسان شمالی


منبع : روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۴۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
        
اخبار برگزیده