تصویب بیش از 1800 میلیارد ریال اعتبار برای حل مشکلات شهرستان بجنورد
تصویب بیش از ۱۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای حل مشکلات شهرستان بجنورد
استاندار خراسان شمالی در ادامه سفرهای شهرستانی خود اینبار با حضور در روستای بدرانلو به بررسی مسائل و مشکلات شهرستان بجنورد پرداخت که ارمغان آن تصویب افزون بر ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از ۴۹ پروژه در این شهرستان بود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی در نشست با اقشار مختلف مردم و بررسی مسائل و مشکلات شهرستان بجنورد، گفت: پروژه ها بر اساس اولویت در حوزه های مختلف مانند راه های روستایی، آبرسانی و... در نظر گرفته شده است که 70 میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن ملی، 33 میلیارد تومان اعتبارات استانی و 80 میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای پروژه های بخش خصوصی پیش بینی شده است. 
وی اشاره داشت: بازسازی و توسعه حرم امامزاده عباس و توسعه مجموعه مفخم از جمله پروژه های مهم شهرستان بجنورد است که می تواند موجب تحول در حوزه های مذهبی،  گردشگری و فرهنگی باشد. 
وی با تاکید بر اینکه پروژه ها برای تامین اعتبار و اجرا باید اولویت بندی شود، افزود: پروژه هایی که با تزریق اعتبارات اندک تکمیل خواهند شد باید قبل از پایان سال به بهره برداری برسد.
نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در خصوص درخواست برای افزایش سرانه آرد شهرستان بجنورد گفت: بر تامین نیازهای مردم تاکید دارم اما اینکه سرانه آرد را بالاببریم ولی کنترل و نظارتی بر سیستم توزبع آرد نداشته باشیم قابل قبول نیست.
محمدعلی شجاعی با تاکید بر اینکه سرانه آرد باید در تمام روستاها برابر باشد، افزود: سازمان های صمت، غله و فرمانداری بجنورد طی نشستی باید برای شهر و روستا سرانه آرد را تعیین کنند و یکسان سازی این سرانه در روستاها باید هر چه سریع تر اجرایی شود.
در این نشست 9 طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی بررسی شد که شجاعی در این خصوص گفت: سرمایه گذاری را قبول داریم اما تابع تشخیص های فنی دستگاه های تخصصی نیز هستیم.
بر اساس این گزارش در این نشست مقرر شد ۳۶ طرح از محل اعتبارات استانی، ۴ پروژه از محل اعتبارات شهرداری و ۹ پروژه بخش خصوصی با آورده سرمایه گذار و تسهیلات بانکی تامین اعتبار شد.
در ابتدای حضور شجاعی در جمع اقشار مختلف مردم در روستای بدرانلو از یک‌ مادر شهید و جانباز این روستا تجلیل کرد.
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۲/۰۴
منبع اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدید : ۴۴۶

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی